درباره ما

صفحه اصلی/درباره ما
درباره ما 2017-06-10T04:38:16+00:00

با توجه به کمبود تجهیزات کمک آموزشی داخلی برای دروس تخصصی دانشجویان رشته مهندسی برق و همچنین عدم هماهنگی محصولات خارجی با سرفصل های درسی کشور، قیمت بالا و نبود خدمات پشتیبانی فنی کافی، معمولا دانشجویان دروس تخصصی را فقط به صورت تئوری و یا به صورت کار با نرم افزار های مهندسی طی می نمایند و آموزش های ارائه شده در آزمایشگاه نیز فاصله بسیار زیادی با نیاز صنعت برق دارد.

از طرفی با توجه به اینکه آشنایی بهتر اپراتورها با تجهیزات پست های برق و رله های حفاظتی نقش اساسی در افزایش ایمنی پرسنل و تجهیزات و همچنین کاهش حوادث شبکه را دارد، لذا استفاده از تجهیزات کمک آموزشی مناسب، در بروزرسانی دانش فنی پرسنل و افزایش بهره وری صنعت برق اهمیت بسزایی دارد.

در همین راستا شرکت ابتکار الکتریک قومس در سال 1387 با ایده ساخت شبیه سازهای آموزشی صنعت برق فعالیت خود را آغاز نموده است و با پشتوانه فنی و علمی متخصصین صنعت برق و به خصوص متخصصین بهره برداری، دیسپاچینگ و رلیاژ تاکنون چندین نمونه محصولات آموزشی شامل شبیه ساز مانور پست های فشار قوی و آزمایشگاه رله و حفاظت را طراحی و ساخته است. شبیه سازهای آموزشی ساخت این شرکت تا کنون برای آموزش و بازآموزی تعداد بسیار زیادی از پرسنل شرکت های برق منطقه ای در سراسر کشور مورد استفاده قرار گرفته است.

واحد فنی این شرکت شامل بخش‌های طراحی و مونتاژ مدارهای الکترونیکی، پیاده‌سازی سخت افزارهای الکتریکی و مکانیکی، نرم افزار و برنامه‌نویسی، کنترل کیفیت و تحقیق و توسعه می‌باشد. کلیه تجهیزات آموزشی شرکت ابتکار الکتریک طبق سرفصل‌های مصوب وزارت نیرو و وزارت علوم طراحی و ساخته شده است. دستورکار مدون، طراحی ماژولار، ایمن بودن در مقابل برق گرفتگی و هماهنگی تجهیزات سخت افزاری با برنامه های نرم افزاری از ویژگی های منحصر بفرد این تجهیزات است.

در حال حاضر با توجه به پیشرفت و تنوع روز افزون تجهیزات صنعتی، کارشناسان و مشاوران فنی شرکت ابتکار الکتریک با تنوع تخصص، پشتوانه فنی چند ساله و همچنین ساماندهی منسجم در صدد ساخت و اجرای ایده های متنوع، جدید و کاربردی در حوزه مهندسی برق می باشند. قابل ذکر است که تمامی مراحل ساخت شبیه سازهای آموزشی شامل طراحی نمونه اولیه، تست‌های اولیه، عیب یابی سخت افزاری و نرم افزاری، پشتیبانی و به روز رسانی محصولات با کمک دانش فنی متخصصان شرکت ابتکار الکتریک انجام می‌شود.

امید است با طراحی و ساخت تجهیزات و شبیه سازهای آموزشی با کیفیت مناسب، سرمایه گذاری بیشتر مراکز علمی و توجه به فرایند آموزش، گامی بلند در جهت کاهش فاصله بین صنعت و دانشگاه و بهبود کیفیت آموزشی کشور برداریم.

Avada WordPress Theme